aby zatroszczyć się o to co naprawdę ważne …
  1. O nas
  2. Cel tego portalu

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą chrześcijan, z różnych wspólnot kościelnych, których łączy miłość i oddanie do naszego Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.

Chcemy nie tylko zachęcać się nawzajem do pogłębiania więzi z Bogiem, ale w sposób świadomy i systematyczny zachęcać innych do podejścia z całą powagą do tematu wiary, jako do najistotniejszej kwestii jaką człowiek musi rozstrzygnąć w czasie swojego ziemskiego życia.

Jako że wśród naszych rodaków są zarówno osoby wierzące jak i te, które wiarę utraciły, a pośród wierzących jest wielu takich, których wiara nie wytrzymałaby testu autentyczności, z tego powodu widzimy potrzebę powrotu do kwestii fundamentalnej, do pytania - co to znaczy wierzyć?

 

Jaki jest cel tego portalu?

Naszym celem jest stworzenie zbioru zasobów, które mogą posłużyć tak do upewnienia się o autentyczności własnej wiary, wykrycia symptomów wiary nieprawdziwej jak i ponownego odkrycia „u źródeł” tego czym w istocie jest chrześcijaństwo.

W obecnym zalewie informacji dotyczącej tematyki wiary przyznajemy, że nie łatwo jest zdecydować co jest prawdą na temat Boga, zwłaszcza, że nasza intuicja w wyborze światopoglądu może nas mylić. Stąd też w publikacjach sięgać będziemy tak do dorobku historycznego kościoła jak i do najnowszych osiągnięć biblistyki, a przede wszystkim do samego Pisma Świętego.

Mamy nadzieję, że zawarte na naszym portalu informacje rzucą wyzwanie najbardziej wymagającym sceptykom, odbudują poczucie pewności wątpiącym, a błądzącym wskażą, że życie z Bogiem ma sens … A kiedy życie z Bogiem nabiera sensu to okazuje się, że wszystko inne układa się w logiczną całość.

Tak więc naszym pragnieniem jest, aby każdy miał okazję zatrzymać się w pędzie swojego życia i głęboko przemyśleć od podstaw – a czy moje życie ma sens?

 

ma-sens.pl

Jesteśmy grupą chrześcijan… Chcemy w sposób świadomy i systematyczny zachęcać innych do podejścia z całą powagą do tematu wiary.  > Więcej <

Mamy nadzieję, że zawarte na naszym portalu informacje rzucą wyzwanie najbardziej wymagającym sceptykom, odbudują poczucie pewności wątpiącym, a błądzącym wskażą, że życie z Bogiem ma sens!  > Więcej <